پایگاه خبری اراک نیوز

آخرین اخبار اراک

پایگاه خبری اراک نیوز

آخرین اخبار اراک

کمک به سازمان خيريه محک

مهرآوران

فید خوان rss reader

۱۵ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

انتخاب سیستم انبوه بر تراموا برای کلانشهر اراک

به نقل از پرتال شهرداری اراک معاون حمل و نقل و ترافیک گفت: با وجود جابجایی بالای 15 هزار نفر مسافر در روز سیستم انبوه بر حمل و نق عمومیِ تراموا برای کلانشهر اراک انتخاب شد.

۱ نظر ۲۵ تیر ۹۴ ، ۱۳:۰۷
میم الف

سفر مجازی به کتابخانه های استان مرکزی

۰ نظر ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۹:۵۸
میم الف

مسجد جامع ساوه نگینی بر تمدن و فرهنگ مردم استان مرکزی

به نقل از خبرگزاری شبستان مسجد جامع ساوه از جمله مسجد های ساخته شده در قرن اولیه اسلامی در ایران است که در قرن میانی ساخته و تکمیل آن ادامه داشته است؛ طرح اولیه مسجد جامع مشتمل بر یک حیاط مستطیل شکل است که گرداگرد حیاط را شبستان های ستوندار گلی و خشتی فرا گرفته است.

این بنا نمادی از تمدن و فرهنگ مردم استان مرکزی است.


۰ نظر ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۸:۰۱
میم الف

برقراری مجدد پروازهای فرودگاه اراک

به گزارش اراک نیوز به نقل از خبرگزاری فارس مهدی زندیه‌وکیلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تکمیل پروژه تطویل باند فرودگاه اراک و اجرای سیستم روشنایی باند(لایتینگ) و تایید سازمان هواپیمایی کشور به دلیل رعایت مسایل ایمنی و استاندارد پروازی، فرودگاه اراک برای سرویس‌دهی به انواع هواپیماهای پهن پیکر در طول شبانه روز آماده شده و با تاکیدات و مساعدت استاندار پروازهای این فرودگاه مجددا برقرار خواهد شد.۱ نظر ۲۳ تیر ۹۴ ، ۱۷:۵۱
میم الف

چهار فصل

به نقل از ایرنا حوزه گردشگری استان مرکزی با توانمندی های متعدد در گردشگری مذهبی، سلامت، طبیعی و تاریخی، رسم ها و میراث معنوی و ظرافت های معماری و هنری، گنجینه ای گرانبها است که تاکنون در پهنه مناسبات اقتصادی و اجتماعی به صورت جدی به آن پرداخته نشده و در بسیاری از موارد دچار روزمرگی و یا غفلت است.


۰ نظر ۲۲ تیر ۹۴ ، ۱۴:۳۹
میم الف

تکدی گری سال هاست به عنوان زخمی کاری خودنمایی می کند

به نقل از ایرنا پدیده تکدی گری در مقاطع مختلف سال یکی از دغدغه های متولیان اجتماعی و اجرایی استان مرکزی است و حضور متکدیان با چهره های عوام فریبانه در مقابل دیدگان مردم و استفاده از شیوه های آزاردهنده متنوع در دریوزگی از مسایلی است که برای سامان آن عزم جدی نیاز است.


۰ نظر ۲۱ تیر ۹۴ ، ۰۰:۲۸
میم الف

به نقل از خبر آنلاین، محسن میرزایی بخشدار قره چای شهرستان خنداب گفت : عملیات اجرایی احداث گردنه خنداب حدود سه ماه است که آغاز شده است و با احداث کامل این گردنه مسیر اراک به خنداب 34 کیلومتر کوتاه خواهد شد.


۰ نظر ۲۱ تیر ۹۴ ، ۰۰:۱۷
میم الف

آغاز طرح توسعه ایستگاه های راه آهن ناحیه اراک

به گزارش ایرنا مدیر کل راه آهن اراک از آغاز اجرای عملیات طرح توسعه ایستگاه های این ناحیه خبر داد و گفت: این طرح با هدف بازسازی و ارتقاء سطح ایمنی خطوط برای سیر قطار ها به خصوص قطار های مسافری انجام می شود.


۰ نظر ۱۸ تیر ۹۴ ، ۱۵:۰۰
میم الف

رفع گره کور ترافیک اراک با پارکینگ های عمومی یا فرهنگ ترافیکی


اراک از جمله کلانشهرهایی است که با توجه به رشد شهرنشینی و تمرکز خدمات در هسته مرکزی،همواره با ازدحام جمعیت و ترافیک همراه بوده و بهره گیری از پارکینگ های عمومی و خصوصی نتوانسته آمگونه که باید راهکار مناسب برای کاهش بار ترافیکی باشد.


۰ نظر ۱۵ تیر ۹۴ ، ۱۴:۴۲
میم الف

4 هزار ‌بیمار مبتلا به سرطان داریم/ سومین استان درگیر ام اس هستیم


رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در حال حاضر بیماری ام‌اس در سطح استان بیداد می‌کند که از نظر میزان ابتلا به این بیماری از نرم کشوری بالاتر هستیم.

۰ نظر ۱۵ تیر ۹۴ ، ۱۲:۲۹
میم الف

حسین شاکری


به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری»با اشاره به اینکه قرآن کریم، با قلم خالق قلم، معجزه جاوید پیامبر آخرالزمان است،  وتبریک «روز قلم» افزود:قلم و کتابت از مقوله‏هایی هستند که نه تنها کهنه و مانده نمی‏شوند، بلکه هر روز جنبه‏هایی تازه از آنها پدیدار می‏گردد افزود:سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ؛ سوگند به قلم و آنچه نویسند.» در جایی که خداوند، صاحب هستی به آفریده‏ای از آفریده‏های خود قسم یاد می‏کند، بشر در چه جایگاهی می‏تواند از ارج و منزلت آن سخن براند.


۰ نظر ۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۳:۴۴
میم الف

مسئول ایستگاه تحقیقات گیاهان دارویی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی از نگهداری 80 گونه زنده گیاهان دارویی در کلکسیون گیاهان دارویی این ایستگاه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس محمود حق‌شناس در گفت‌وگو با این خبرنگار این خبرگزاری در اراک اظهار داشت: 8 هزار گونه گیاهی در کشور شناسایی شده که از این تعداد 2 هزار و 200 گونه گیاهان دارویی هستند.

وی تصریح کرد: از 2 هزار و 200 گونه گیاهی 140 گونه در استان مرکزی شناسایی شده که هم‌اکنون 80 گونه در کلکسیون گیاهان دارویی پرورش و نگهداری می‌شود.
۰ نظر ۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۲:۲۲
میم الف

شورای اسلامی اراک

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی کلانشهر اراک، کمیسیون نظارت این شورا دوشنبه 8 تیرماه، با دعوت از مشاور عالی شهردار، معاون حمل و نقل و ترافیک به همراه کارشناسان حوزه ترافیک، پیگیری دو موضوع قطار شهری و سیستم های مدیریت هوشمند ترافیک را در دستور کار خود قرار داد.


مسعود آبائی، رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی کلان شهر اراک، در خصوص بحث قطار شهری گفت: طبق گزارش ارائه شده توسط معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، مطالعات امکان سنجی سیستم انبوه بر شهری در اراک انجام شده و با توجه به طرح جامع شهر، دو کریدور برای مسیر انتخاب و به تصویب شورای ترافیک استان رسیده است.

۰ نظر ۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۱:۴۸
میم الفبیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک مدتی است که منطقه حفاظت شده هفتادقله را گرفتار کرده که با توجه به وسعت منطقه، امکان ارزیابی دقیق از تعداد تلفات حیوانات وجود ندارد و درحال حاضر منطقه قرنطینه است.

۰ نظر ۱۳ تیر ۹۴ ، ۱۱:۵۸
میم الف

به نقل از خبرگزاری مهر حمام چهار فصل از آثار تاریخی شهر اراک و مربوط به اواخر دوره قاجار است. این حمام تنها حمام کشور است که در آن قسمتی مجزا برای اقلیت های مذهبی وجود دارد.


چهار فصل

برای مشاهده عکس های بیشتر اینجا کلیک کنید


اخبار مرتبط

نقشه راه هدفمند، نیاز اصلی صنعت گردشگری استان مرکزی

۰ نظر ۱۱ تیر ۹۴ ، ۱۳:۲۴
میم الف